Allt om Handarbete - Sömnadsmagasin & Stickmagasin
Allt om Handarbete är en modern och modeinspirerad handarbetstidning med massor av kreativa idéer. I tidningen hittar du mängder av inspiration inom mode, kläder och heminredning – allting kan du sticka eller sy själv. Tidningen Allt om Handarbete finns i två upplagor - som Stickmagasin och som Sömnadsmagasin. Båda är inspirerande och moderna med det senaste inom trender och design.
Sömnadsmagasin med flera mönsterark
Varje månad kommer ett nytt nummer med över 100 sidor med ca 30-40 nya och spännande modeller och mönsterark. Alla moment förklaras tydligt med detaljer, tekniker och vilka symoment som måste utföras.Stickmagasin med stickmönster anpassade till säsong
I stickmagasinet får du mode anpassat till säsongen och årets storhelger. Tidningen täcker både stickning och virkning och i varje nummer ges förslag på 20-30 unika modeller du kan sticka eller virka.Den som har en prenumeration på Allt om Handarbete kan byta mellan sömnadsmagasinet och stickmagasinet. Väl ansluten som prenumerant gör man det enkelt online på sin prenumerationssida.
Just nu finns det inga aktuella erbjudanden
Du kan bevaka kommande erbjudanden genom att fylla i din epost i formuläret nedan. Du får då ett mail så fort vi får in ett nytt erbjudande med Allt om Handarbete.Fler gratis sätt att spara och tjäna pengar
Vill du har lite extrapengar på kontot och har lite dötid ibland, kanske sitter på bussen eller tåget, så prova att delta i betalda undersökningar. Det finns många appar och tjänster där man svarar på frågeformulär och får ersättning för det.
Gillar du att tävla och vill vinna gratis prylar? På sajten Bli en vinnare.com finns tävlingar från många olika företag, sajter och sociala mediekonton. Allt samlat på ett ställe.
En del gratistävlingar har vi samlat även här hos oss. Det kan vara utlottningar bland alla de som blivit kunder eller startat ett abonnemang. Ibland är det helt gratis att delta om du uppger epost och telefonnummer.
Erbjudanden som andra tittar på
Gratis blöjor från Libero och Pampers
Flex Repair mot stela leder - 60 tabletter för halva priset
Gratis reflexer
Tjäna med Pollpronto och få registreringsbonus på $1
Sleep Repair startpaket till halva priset 30 dagar
Gratis choklad med smakprover från Marabou värde 1000 kr
Prova Sleepmore tabletter i 30 dagar (Pris: 0 kr + porto)
Prenumeration på TV-guiden 36 nr för 399 kr (51% rabatt)
13 nr av Allers för 459 kr (spara 18%)
Allers är Sveriges äldsta veckotidning och du kan nu få läsa 13 nr till 14% rabatt och betalar... Läs mer