Tidningen Disney Prinsessor
Tidningen Disney Prinsessor är fylld med spännande sagor om de klassiska prinsessorna som Askungen, Ariel, Törnrosa, Rapunzel och Jasmin. Tidningen ges ut 12 ggr per år och av dessa är fyra nummer dubbelt så tjocka.
Förutom sagoberättelserna får barnet också möjlighet att göra roliga pyssel och aktiviteter tillsammans med vuxna eller andra barn. Tidningen Disney Prinsessor innehåller posters och med varje nummer följer en present, ofta en leksak.
Mer om Disney Prinsessor tidning
Förlaget som ger ut tidningen i Sverige är Story House Egmont. Ansvarig utgivare är Marika Bark och produktchef är Sofie Svensson. Man kan köpa tidningen som lösnummer i de flesta butiker och på Pressbyrån. Ett smidigt sätt för den som gillar tidningen är att prenumerera och få den rakt i brevlådan.
Sök erbjudande
Erbjudanden som andra tittar på
- Flex Repair mot stela leder - 60 tabletter till 50% rabatt
- Gratis blöjor från Libero och Pampers
- Sinutral - bantningsmedlet med Sinetrol Xpur-extrakt och koffein
- Kickerz provbox för 29 kr just nu
- Sleep Repair startpaket till halva priset (endast 187 kr)
- Boxer Kontantkort - TV utan abonnemang
- Prova Sleepmore tabletter i 30 dagar
- 3 nr av Sweden Rock Magazine för 289 kr + Motörhead T-shirt
91an halv- eller helårsprenumeration
Humor- och serietidningen 91:an går att beställa online. Välj mellan hel- och... Läs mer